Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki
Urząd Gminy
Kozielice
  • Logo Biuletyn Informacji Publicznej
  • Logo Unii Europejskiej

Aktywna integracja gminy Kozielice poprzez sport

Projekt „Aktywna integracja gminy Kozielice poprzez sport” realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Działanie 7.3 „Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji”  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

INFORMACJE O PROJEKCIE

Numer i nazwa Priorytetu: VII. Promocja integracji społecznej

Numer i nazwa Działania: 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji

Instytucja, w której wniosek został złożony: Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie

Numer konkursu: 1/7.3/09

Tytuł projektu: Aktywna integracja gminy Kozielice poprzez sport

Okres realizacji projektu: od 15.01.2010 do 17.09.2010

Obszar realizacji projektu: Gmina Kozielice

Wartość projektu: 47 554,00 PLN

Beneficjentami projektu są mieszkańcy gminy Kozielice pomiędzy 18 a 65 rokiem życia zainteresowani aktywnymi formami spędzania czasu wolnego.

Projekt swoim wsparciem obejmuje 220 osób, w tym 40 kobiet, które tworzą 10 drużyn piłkarskich (po 12 osób w drużynie) oraz 10 drużyn siatkarskich (po 10 osób w drużynie) reprezentujące poszczególne sołectwa gminy. Wszyscy uczestnicy projektu zostaną wyposażeni w podstawowe elementy ubioru: stroje sportowe (jednolite koszulki i spodenki, różne dla każdej z drużyn), piłki do gry, rękawice bramkarskie itp. Gmina jako wnioskodawca bezpłatnie udostępnia halę sportową oraz boiska piłkarskie.

W okresie zimowym spotkania odbywać się będą w cyklu sobota/niedziela na hali sportowej w Zespole Szkół Publicznych w Kozielicach. Przy czym, w sobotę rywalizować będą drużyny siatkarskie, natomiast w niedzielę rozgrywki toczyć będą zespoły piłkarskie.

Zajęcia w hali planowane są do przeprowadzenia w okresie od 15.01.2010 do 30.04.2010r.

Od początku maja 2010 do końca sierpnia zajęcia odbywać się będą na 6 boiskach, położonych w 6 sołectwach gminy: Tetyń, Maruszewo, Trzebórz, Mielno Pyrzyckie, Siemczyn, Kozielice.

Ze względu na długi okres realizacji projektu, zaplanowano dwie edycje rozgrywek – I zimową i II letnią, które kończą się Turniejemi, piłkarskim i siatkarskim „O Puchar Wójta Gminy Kozielice” połączonych z imprezą integracyjną.