Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 07 czerwca 2023, imieniny: Roberta i Wiesława

Obsługa techniczna
ALFA TV

Położenie

 

 

 
Gmina Kozielice położona jest w południowej części województwa zachodniopomorskiego w powiecie pyrzyckim. Od północy graniczy z gminą Bielice, od zachodu z gminą Banie, od wschodu z gminą Pyrzyce, a od południa z gminą Myślibórz.
 
Siedziba gminy – miejscowość Kozielice – oddalona jest 50 km od Szczecina, 40 km od zachodnich przejść granicznych, 8 km od Pyrzyc.
Gmina Kozielice jest gminą typowo rolniczą, której powierzchnia wynosi 94,5 km². Gminę Kozielice zamieszkuje około 2700 osób.
W skład gminy wchodzi jedenaście sołectw: Czarnowo wraz z Zadeklinem, Kozielice, Łozice, Maruszewo, Mielno Pyrzyckie, Przydarłów,  Rokity, Siemczyn, Tetyń, Trzebórz, Załęże.

Struktura powierzchni:

- użytki rolne - 75,47%
w tym : grunty orne - 83,00%
sady - 0,20%

użytki zielone - 16,80%
- lasy i zadrzewienia - 11,75%
- woda - 2,31%
- tereny komunikacyjne - 3,54%
- tereny osiedlowe - 1,47%
- pozostałe - 5,46%

Przez Gminę Kozielice przebiega krajowa droga ekspresowa S-3 Szczecin-Gorzów Wlkp. z węzłem komunikacyjnym „Pyrzyce” w pobliżu miejscowości Zadeklino (oddana do użytku w rok 2010). W celu wykorzystania możliwości rozwoju, które z sobą niesie droga S-3, gmina opracowała Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego w obrębie Mielna Pyrzyckiego o pow. ok. 86 ha z przeznaczeniem pod przemysł i usługi „Park Przemysłowy Zadeklino”, który jest zlokalizowany w pobliżu zjazdu z drogi ekspresowej S-3.
Ponadto gmina posiada Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego:
1. Tereny pod lokalizację siłowni wiatrowych – 44 szt. – w obrębach:                             
Rokity, Kozielice, Mielno, Trzebórz i Tetyń.
2. Siemczyn – tereny produkcyjno-usługowe oraz budownictwa mieszkaniowego,
3. Czarnowo – tereny pod budownictwo mieszkaniowe, letniskowe i rekreację.
4. Załęże – tereny zabudowy pensjonatowej, letniskowej, sportu i rekreacji oraz budownictwa mieszkaniowego.
5. Mielno Pyrzyckie - tereny zabudowy letniskowej, sportu i rekreacji.
6. W trakcie opracowania jest MPZP w miejscowości Załęże obejmujący teren po kopalni kruszyw z przeznaczeniem pod turystykę i rekreację.
7. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu obsługi podróżnych w obrebie geodezyjnym Czarnowo, przy węźle S3.
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia