Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 26 lutego 2020, imieniny: Mirosława i Aleksandra

Obsługa techniczna
ALFA TV

UWAGA!!!

Od dnia 1 stycznia 2016 roku, zgodnie z Uchwałą Nr 18/2015 Zgromadzenia Związku Gmin Dolnej Odry z dnia 9 listopada 2015 roku, wzrastają stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki opłat

15 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób selektywny;

19 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomośćjeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób zmieszany.

UWAGA!!!

Mieszkańcy, u których nie nastąpiła zmiana danych zawartych w deklaracji, tj. zmiana sposobu gromadzenia odpadów, zmiana liczby osób, zmiana właściciela, nie składają ponownie  deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Otrzymany w korespondencji druk deklaracji pozostaje dla właściciela nieruchomości do wykorzystania w razie zaistnienia zmiany, powodującej konieczność złożenia korekty deklaracji.

Wszystkie gospodarstwa domowe powyżej 5 osób zobowiązane są do 31 marca 2015 roku, złożyć deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Od 1 kwietnia 2015 r. wszystkich mieszkańców obowiązują takie same stawki opłat za gospodarowanie odpadami, naliczane od osoby:

- odpady zbierane selektywnie 11 zł.

- odpady zbierane zmieszane 17 zł.

Wzory deklaracji:

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (formularz przeznaczony jest dla mieszkańców budynków wielolokalowych).

Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (formularz przeznaczony jest dla właścicieli lokali niezamieszkałych).

Wyjaśnienie do deklaracji zawierającej zmianę danych.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia