Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 28 września 2022, imieniny: Marka i Wacława

Obsługa techniczna
ALFA TV

PODSUMOWANIE ROKU 2009 W GMINIE KOZIELICE

2010-01-12 10:28:10

 

30 grudnia o godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Kozielicach odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2009 w naszej gminie, w uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Kozielice Edward Kiciński, Przewodniczący Rady Gminy Kozielice Jacek Ogrodziński, Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach Marek Lenkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Pyrzyckiego Jarosław Ileczko, Przewodniczący Rady Powiatowej LZS Jerzy Goclik, Zarząd Gminny OSP RP w Kozielicach, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy, ks. Prob. Parafii Kozielice Tomasz Koszyk oraz ks. Prob. Parafii Tetyń Józef Marian Dudziak, osoby wyróżniane i odznaczane, przedsiębiorcy, radni, sołtysi oraz przewodniczący rad sołeckich.

Spotkanie rozpoczęło się występem reaktywowanego zespołu ludowego „Jarzębina” z Kozielic, który wznowił swą działalność dzięki aktywności członków zespołu, życzliwości i wsparciu Wójta oraz Rady Sołeckiej z Kozielic oraz środkom Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich – Program Integracji Społecznej.

Po krótkich występach przyszedł czas na przedstawienie najważniejszych wydarzeń w roku 2009, które zobrazował i omówił Wójt Gminy Kozielice Edward Kiciński.

Naszą tradycją stało się już wręczanie statuetek „Nike” dla osób aktywnie poświęcających się pracy społecznej, tak więc i w tym roku zostały wręczone statuetki, którymi wyróżniono:

Panią Stanisławę Gabryś jako „Społecznik Roku 2009”

Pana Ireneusza Kondalskiego jako „Sołtys Roku 2009”

Pana Zdzisława Wójcikowskiego jako „Strażak Roku 2009”

Jako „Wydarzenie Roku 2009” wyróżniono Zespół Szkół w Kozielicach za zdobycie I miejsca w klasyfikacji Wojewódzkiej we współzawodnictwie sportowym szkół za rok szkolny 2008/2009, ZS Kozielice okazało się najlepiej usportowioną szkołą spośród 337 sklasyfikowanych w województwie!!!

Doceniając zaangażowanie wyróżniono także nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Kozielicach, którzy swą pracą przyczynili się do sukcesu sportowego szkoły. Podziękowanie, list gratulacyjny oraz nagrody pieniężne z rąk Wójta otrzymali: Janusz Kurowski oraz Anna i Piotr Klapendowie.

Jak widać jest to już kolejne wyróżnienie nauczycieli w-f, wcześniejsze to:

1) Podczas Sportowego Podsumowania roku Szkolnego 2008/2009:

- Honorowa Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego dla Piotra Klapendy za długoletnią działalność i prowadzenie klubu sportowego "Skrzat" oraz wkład w wychowanie fizyczne dzieci i młodzieży;

- Listy pochwalne  od Starosty Pyrzyckiego:

2) Z okazji Dnia Edukacji:

- nagrody finansowe;

3) Statuetki wręczone przez Starostę Pyrzyckiego Wiktora Tołoczko "Zasłużony dla Powiatu".

Wyróżniono i nagrodzono również młodych sportowców, dzięki których wynikom sportowym udało się osiągnąć tak wielki sukces w historii szkoły i gminy.

I miejsce dziewcząt w finale Wojewódzkich Igrzysk w czwórboju LA (drużyna w składzie):

1.       Andżelika Wojtalewicz;

2.       Karolina Jasiejko;

3.       Milena Molęda;

4.       Magdalena Matyjasik;

5.       Martyna Włochyńska;

6.       Paulina Augustyniak;

 

III miejsce Daniela Potoły w Wojewódzkich Igrzyskach LA w rzucie oszczepem.

 

Decyzją Prezydium Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS przyznano odznaczenia dla działaczy i zawodników Gminnego Zrzeszenia LZS w Kozielicach, którzy swą ofiarną i długoletnia pracą przyczyniają się do rozwoju kultury fizycznej i turystyki w środowisku wiejskim, a tym samym dają dobry przykład do naśladowania.

Złota Odznaka Honorowa LZS:

1.       Jacek Ogrodziński;

2. Krystian Jasiejko;

 

Srebrna Odznaka Honorowa LZS:

3. Ireneusz Kondalski;

4. Marcin Kuchta;

 

Brązowa Odznaka Honorowa LZS:

5. Ewa Ogrodzińska;

6. Justyna Dubińska;

7. Wioletta Dubinska;

8. Izabela Oleszczak;

9. Leszek Karpiński;

10. Tomasz Tyczka;

11. Maciej Dzwonnik;

12. Przemysław Bińkowski;

       13. Mateusz Nowicki.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy w kuluarach.

                                                               >>GALERIA<<

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia