Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 28 września 2022, imieniny: Marka i Wacława

Obsługa techniczna
ALFA TV

III POWIATOWY SEJMIK LZS

2009-11-25 12:16:59

 

Tegoroczny sejmik sportowy pod patronatem Starosty Pyrzyckiego odbył się 23 listopada w Lipianach, w sejmiku uczestniczyli: przedstawiciele Prezydium Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, Rada Powiatowa LZS, przedstawiciele władz samorządowych z gmin powiatu pyrzyckiego, trenerzy, prezesi oraz działacze klubów i zespołów sportowych. Wręczono odznaczenia, medale i wyróżniania dla zasłużonych działaczy LZS.

Spotkanie otworzył Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski witając przybyłych gości i jak to przystało na gospodarza przedstawił Gminę Lipiany, jej walory turystyczno-krajobrazowe oraz wydarzenia kulturalno-sportowe i planowane inwestycje. Była również chwila wspomnień z dawnych lat, karty historii przybliżył Pan Jarzy Goclik.

W drugiej części spotkania poszczególne gminy zaprezentowały swoją działalność, osiągnięcia i wyniki sportowe w 2009 roku.

Największym sukcesem w naszej gminie było zajęcie:

 I miejsca drużyny dziewcząt w finale Wojewódzkich Igrzysk w czwórboju LA;

 III miejsca drużyny dziewcząt w finale Wojewódzkich Igrzysk w piłce nożnej;

 IV miejsca drużyny dziewcząt i IX miejsca drużyny chłopców w Wojewódzkich Igrzyskach    Młodzieży w unihokeju;

III miejsce w rzucie oszczepem podczas Wojewódzkiej Gimnazjady -  indywidualne zawody LA.

Między innymi dzięki tym wynikom Zespół Szkół w Kozielicach zajął I miejsce w rankingu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego we współzawodnictwie sportowym szkół za rok szkolny 2008/2009. Należy tutaj dodać, iż w tym rankingu sklasyfikowano 337 szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.

 

                   >>GALERIA<<Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia