Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 28 września 2022, imieniny: Marka i Wacława

Obsługa techniczna
ALFA TV

DOŻYNKI GMINNE 2009

2009-09-24 12:01:30
                     W dniu 12 września w Kozielicach odbyły się Dożynki Gminne 2009. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00 dziękczynną Mszą Św. w kościele parafialnym w Kozielicach, którą celebrował ks. Józef Marian Dudziak, w mszy św. uczestniczyli: Wójt Gminy Kozielice – Edward Kiciński, Przewodniczący Rady Gminy – Jacek Ogrodziński, zaproszeni goście oraz delegacje poszczególnych sołectw, które w podzięce za zebrane plony przyniosły wieńce dożynkowe. Po mszy korowód wieńców dożynkowych udał się na plac przed szkołą, gdzie wójt powitał przybyłych gości oraz wszystkich mieszkańców gminy i otworzył festyn dożynkowy zapraszając wszystkich do zabawy.

Atrakcji było wiele, w tym między innymi:

- LOTERIA FANTOWA, w której do wygrania było ponad 2000 fantów, w tym 3 atrakcyjne nagrody główne tj. telewizor LCD 32”, kosiarka spalinowa z napędem oraz rower.

- ATRAKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, dmuchane urządzenia zabawowe, konkursy, gry i zabawy.

- WYSTĘPY ZESPOŁÓW LUDOWYCH, „Poranek” z Tetynia i odnowiony zespół „Jarzębina” z Kozielic. Zespoły te działają i rozwijają się dzięki środkom Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, które gmina otrzymała na realizację Programu Integracji Społecznej.

- TURNIEJ SOŁECKI, którego część konkurencji było rozegranych w ciągu roku (zawody wędkarskie, turniej szachowy i warcabowy, strzelanie, wielobój siłowy, eliminacje w piłce nożnej i siatkowej) podczas dożynek rozegrano finałowe mecze: - piłki nożnej, grały drużyny z Mielna, Trzeborza i Siemczyna; - piłki siatkowej, w których walczyły reprezentacje Czarnowa, Kozielic i Tetynia; odbył się również festiwal kulinarny, oceniano także wieńce dożynkowe. Na dożynkowe konkurencje rekreacyjno-sportowe składały się: spacer rolnika, ryzykowne rzuty, żniwiarz, poziomica, quiz o gminie, męskie pranie, rozsypanka, piosenka o sołectwie, piramida, wielki matematyk, gąbkowe zmagania.

Podczas tegorocznych dożynek podsumowano i wręczono nagrody główne konkursu na „Najładniejszą Posesję w Gminie Kozielice” oraz „Najładniejszy Domek Letniskowy w Gminie Kozielice”, który był ogłoszony na początku tego roku.

Podsumowano również i nagrodzono uczestników Festiwalu Kulinarnego oraz Letnią Ligę Piłki Nożnej i Piłki Siatkowej.

Sołectwa za uczestnictwo w Turnieju Sołeckim 2009 otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody pieniężne w formie czeku w wysokości:

I miejsce – 3 000,00 zł

II miejsce – 2 000,00 zł

III miejsce – 1 500,00 zł

IV miejsce – 1 000,00 zł

V-X miejsca po 500,00 zł


Dożynki zakończyły się zabawą na powietrzu, która trwała do białego rana.

                                        


Wójt Gminy Kozielice serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom tegorocznych Dożynek:

Bank Spółdzielczy w Pyrzycach, „C.M. Agropol” Sp. z o.o. Wirówek, „PER-LA” Sp. z o.o. Siemczyn, „KUROTEC” Polska Sp. z o.o. Kozielice, „PRES-CON” Sp. z o.o. Kozielice, Katarzyna Leśniewska i Jan Siwiec, „POL-BETON” Sp. z o.o. Kopalnia Kruszyw w Załężu, SHR Krzemlin – PHR Sp. z o.o. Tulce, Lucyna Smoleńska, BT Top Beton Sp. z o.o. z oddziałem w Przydarłowie, „Amigo Serwis – Auto” Zakład Mechaniki Pojazdowej w Parnicy, Sławomir Szełemej, Przedsiębiorstwo Drogowe „EMULEX” Sp. z o.o. Stargard Szcz., PBD „TRASBUD” Gryfino, „BUDIMEX DROMEX” S.A. Lipiany, Prace na wysokościach “Lin-Alp” Mielno Pyrzyckie, „BMB-Invest” Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą, ”CMP INVEST” Tywica, „Łozice” Sp. z o.o. Łozice, „BUDUS” Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia