Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023, imieniny: Feliksa i Ferdynanda

Obsługa techniczna
ALFA TV

II edycja Konkursu "GOZpodarz 2022"

2022-07-28 08:18:15

II edycja Konkursu „GOZpodarz 2022”

 

Szanowni Państwo,

 

Wiecie, że wartość surowców, materiałów i gotowych produktów powinna być zachowana tak długo, jak to możliwe! Znacie lub chcecie poznać koncepcję 3U: Unikaj, Używaj ponownie, Utylizuj!!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu GOZpodarz 2022 organizowanym przez Pracodawców RP.

 

GOZpodarz 2022 promuje dobre praktyki związane z ideą Gospodarki Obiegu Zamkniętego! Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych organizacji. Odbywa się w ramach działalności Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski”.

 

Termin „GOZ” dla wielu to wciąż zagadka. Jak wynika z badania opinii zrealizowanego przez SW Research – ponad połowa Polaków nie potrafi rozwinąć tego skrótu. Chociaż mamy problem z nazewnictwem, to z wdrażaniem zasad GOZ w praktyce jest zdecydowanie lepiej. Aż 72% badanych deklaruje, że segreguje wszystkie odpady, a przy tym znaczna większość ocenia, że robi to prawidłowo. Staramy się także naprawiać zużyte lub zniszczone rzeczy – taką postawę deklarują niemal dwie trzecie Polaków (65%). Najtrudniej jest z pierwszym etapem piramidy 3U, czyli „Unikaj” – nie do końca umiemy zapanować nad konsumpcjonizmem. Zaledwie jedna piąta Polaków deklaruje, że na zakupy zawsze udaje się z listą lub planem, a tylko co trzeci zanim pójdzie do sklepu sprawdza, co ma w lodówce. To niestety kończy się tak, że niemal 60% z nas obserwuje, że w domu marnuje się jedzenie.

 

Aby zmienić polską gospodarką w kierunku GOZ, należy podjąć działania na różnych poziomach – od świadomych decyzji konsumentów, po dobre praktyki w zakresie GOZ promowane przez władze publiczne, firmy i organizacje pozarządowe. W Polsce pojawia się coraz więcej projektów związanych z ideą GOZ – czas pokazać najlepsze praktyki i wyróżnić liderów.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie „GOZpodarz 2022”.

 

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:

  • „wdrożenie praktyk GOZ”

  • „popularyzacja praktyk GOZ”

Termin nadsyłania wniosków upływa 16 września 2022 r.

 

Link do formularza jest dostępny TUTAJ oraz w załączeniu.

Regulamin Konkursu jest dostępny TUTAJ oraz w załączeniu. 

Więcej informacji nt. Konkursuhttps://www.wlaczczystaenergie.pl/konkurs-gozpodarz/ Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia