Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Wtorek 07 lipca 2020, imieniny: Cyryla i Metodego

Obsługa techniczna
ALFA TV

WDK KOZIELICE - "BAJKOWE SPOTKANIE" W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KOZIELICACH

2010-10-26 12:04:26

   22 października 2010 roku o godzinie 17.00 w Bibliotece Wiejskiego Domu Kultury w Kozielicach odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Bajkowe Spotkania".

          Współczesne dzieci dorastają w ubogim jezykowo środowisku. Rodzice coraz mniej z nimi rozmawiają i mało im czytają. Bajkowe spotkania natomiast uczą, dają pewną wiedzę o świecie, wprowadzają elementy norm moralnych i kształtują wyobraźnię. Inspirują dziecko do myślenia, a przy tym wyzwalają jego skryte fascynacje. Dziecko, którego możliwości uczenia się nowych słów są ograniczone, ma także ograniczone możliwości ćwiczenia się w myśleniu. Obcowanie z literaturą dziecięcą przełamuje te ograniczenia.

          I tak w kolejne piątkowe popołudnie do świata zaczarowanych książek  przybyło liczne grono dzieci wraz z rodzicami, które z wielką fascynacją i zaangażowaniem słuchało rożnego rodzaju bajek, baśni i innych opowieści.

          Bajki czytał Pan Robert Sójka - Radny Gminy Kozielice.

          Po wysłuchaniu bajek wszystkie dzieci zostały zaproszone na mały poczęstunek.

          W Bajkowym Spotkaniu wzięło udział 15 osób.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia