Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Wtorek 07 lipca 2020, imieniny: Cyryla i Metodego

Obsługa techniczna
ALFA TV

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA W WDK TETYŃ

2010-10-21 14:58:12

Dnia 15.10.2010 w Bibliotece Publicznej  w Tetyniu odbyła  się  impreza dla dzieci i młodzieży pt.: „URODZINY KUBUSIA PUCHATKA”. Kolejna impreza mająca na celu rozwinięcie i rozbudzenie  zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości danej książki.

 Kubuś pochodzi z Wielkiej Brytanii, a dokładnie ze stolicy tego kraju- Londynu . Był misiem małego chłopca o imieniu Krzyś. Tata Krzysia- pisarz AA. Milne opisał ich przygody w swej książce. Było to dawno temu, bo Kubuś Puchatek obchodzi już 79- urodziny! Zna go wiele dzieci na całym świecie. Jest im bliski, bo to wesoły i sympatyczny miś.

Impreza przebiegała w następujący sposób: na samym początku pani bibliotekarka powitała wszystkie dzieci, później opowiedziała historie Kubusia Puchatka. W trakcie gdy dzieci w wielkim skupieniu słuchały historii o Kubusiu w bibliotece pojawił się pan listonosz i dostarczył list od Kubusia Puchatka. Po odczytaniu listu dzieci podzieliły się na trzy grupy o nazwach „Prosiaczki”, „Tygryski”, „Sowy”. Dla dzieci przygotowano konkursy plastyczne, techniczne oraz zagadki. W konkursach drużynowych I miejsce zajęły SOWY, II miejsce PROSIACZKI, III miejsce TYGRYSKI. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Na koniec spotkania przygotowano „Małe co nieco…” w postaci pajdy chleba z miodem oraz słodki urodzinowy poczęstunek.

Liczba uczestników około 25.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia