Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Wtorek 02 czerwca 2020, imieniny: Erazma i Marianny

Obsługa techniczna
ALFA TV

Dożynki Gminne Mielno Pyrzyckie 31.08.2019r.

2019-09-06 09:24:20

Tegoroczne Dożynki Gminne  odbyły się w dniu 31 sierpnia 2019r. na boisku sportowym w Mielnie Pyrzyckim, rozpoczęły się Uroczystą Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne plony koncelebrowaną przez Proboszcza Parafii Kozielice ks. Władysława Kołtowskiego oraz Proboszcza Parafii Tetyń ks. Grzegorza Korzeniewskiego, w mszy świętej uczestniczyły delegacje sołectw z pięknymi wieńcami...

Tegoroczne Dożynki Gminne  odbyły się w dniu 31 sierpnia 2019r. na boisku sportowym w Mielnie Pyrzyckim, rozpoczęły się Uroczystą Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne plony koncelebrowaną przez Proboszcza Parafii Kozielice ks. Władysława Kołtowskiego oraz Proboszcza Parafii Tetyń ks. Grzegorza Korzeniewskiego, w mszy świętej uczestniczyły delegacje sołectw z pięknymi wieńcami, które podczas nabożeństwa zostały poświęcone. Starostami dożynek zostali Pani Iwona Kiryczyńska – sołtys Mielna Pyrzyckiego i Pan Krzysztof Krawiec – właściciel gospodarstwa  rolnego z Mielna Pyrzyckiego.

Po mszy świętej starostowie dożynek wręczyli Wójtowi Gminy Kozielice Piotrowi Rybkowskiemu bochen chleba Dożynkowego. Wójt przywitał wszystkich zgromadzonych oraz zaproszonych gości, w krótkim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę w produkcję płodów rolnych, które od wieków są podstawą egzystencji człowieka. Padły również słowa podziękowania dla księży Proboszczy celebrujących mszę świętą, wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości oraz sponsorów wspierających gminę. 

W uroczystości uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Pan Michał Jach, Poseł na Sejm RP Pan Rafał Mucha, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Pan Ireneusz Rogowski, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Kustosz, Wicestarosta Pyrzycki Pani Ewa Gąsiorowska-Nawój, Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie  Pani Justyna Łyjak, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP Pan Tomasz Radecki, Wójt Gminy Przelewice Pan Mieczysław Mularczyk, Przewodniczący Rady Gminy Kozielice Pan Leszek Karpiński wraz z radnymi.

Zapewniono wiele atrakcji, były stoiska sołeckie, prezentacja wieńców i konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”, można było zakupić cegiełki z przeznaczeniem środków finansowych na doposażenie remontowanej świetlicy wiejskiej w Mielnie Pyrzyckim a spośród zakupionych cegiełek rozlosowano trzy główne nagrody:  telewizor LG LED 49” UHD, bezprzewodowy odkurzacz Tefal, nożyce akumulatorowe do żywopłotu. Nie mogło zabraknąć również widowiskowych konkurencji Turnieju Sołeckiego oraz występów naszych zespołów ludowych „Poranek” i „Jarzębina”.  Zapewniono atrakcje dla dzieci -  dmuchańce, konkursy, gry i zabawy, animacje, festiwal kolorów Splash of Colors. Był również pokaz tańca Break Dance w wykonaniu grupy dzieci z gminy Kozielice.  Wieczorem odbył się występ Kabaretu z KONOPI jako Gwiazdy Wieczoru, a w nocy zabawa pod chmurką z orkiestrą.

Sołectwa uczestniczące w Turnieju Sołectw walczyły o punkty w szeregu konkurencji tj. Witacz Sołecki, Konkurs Wieńców Dożynkowych, Konkurs Kulinarny i konkurencje rekreacyjne: biały pociąg (startowała kobieta), zimowe zapasy (startował mężczyzna), jajeczne żniwa (kobieta i mężczyzna), łupinowy czas (mężczyzna), kocie mordki (sołtys lub członek rady sołeckiej).

Za udział w Turnieju Sołectw Wójt Gminy Kozielice zapewnił atrakcyjne nagrody finansowe w postaci czeków do wykorzystania na potrzeby sołectwa, puchary oraz dyplomy, dodatkowo za udział w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy każde sołectwo otrzymało bon na kwotę 500 zł.

 

Punktacja konkurencji na Witacz Sołecki:

I miejsce – sołectwo Czarnowo

II miejsce – sołectwo Łozice

III miejsce – sołectwa Trzebórz, Mielno Pyrz., Kozielice, Siemczyn, Tetyń

 

Punktacja konkurencji na Wieniec Dożynkowy:

I miejsce - sołectwa Czarnowo i Trzebórz

III miejsce - sołectwo Tetyń

IV miejsce - sołectwo Siemczyn

V miejsce - sołectwo Kozielice

VI miejsce - sołectwo Mielno Pyrz.

VII miejsce - sołectwo Łozice

 

Punktacja Konkursu Kulinarnego:

I miejsce – sołectwo Mielno Pyrz.

II miejsce – sołectwa Siemczyn i Łozice

IV miejsce – sołectwo Czarnowo

V miejsce – sołectwo Trzebórz

VI miejsce – sołectwo Kozielice

 

Punktacja Ogólna Turnieju Sołectw – Dożynki Gminne 2019

I m. Sołectwo Czarnowo z liczbą punktów 128,5 – nagroda czek o wartości 3 000,00 zł

II m. Sołectwo Mielno Pyrz. z liczbą punktów 118 – nagroda czek o wartości 2 000,00 zł

III m. Sołectwo Trzebórz z liczbą punktów 117,5 – nagroda czek o wartości 1 000,00 zł

IV m. Sołectwo Siemczyn z liczbą punktów 116 – nagroda czek o wartości 500,00 zł

V m. Sołectwo Kozielice z liczbą punktów 93 – nagroda czek o wartości 500,00 zł

VI m. Sołectwo Łozice z liczbą punktów 92 – nagroda czek o wartości 500,00 zł

VII m. Sołectwo Tetyń z liczbą punktów 42 – nagroda czek o wartości 500,00 zł

Głównym partnerem wydarzenia była ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

red. D.Woźniak

FOTOGALERIAKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia