Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Środa 26 lutego 2020, imieniny: Mirosława i Aleksandra

Obsługa techniczna
ALFA TV

Amelia Kuraszewska na Mistrzostwa Świata w Bułgarii'

2019-08-05 14:47:33

Niestety nie powiódł się występ Amelii Kuraszewskiej na Mistrzostwach Świata w zapasach kobiet, jakie odbywały się w Sofii (Bułgaria) w dniach 30.07-03.08.2019r. Amelia do pierwszej walki stanęła z reprezentantką Bułgarii. Choć można powiedzieć, że cała walka była prowadzona przez Amelię, aktywnie atakowała, szukała punktów i niestety jeden poważniejszy błąd, który przekreślił i ustawił całą walkę. Bułgarka dostała 4 punkty z akcji, gdzie Amelia chciała wykonać rzut i niestety upadła za mate na plecy i kosztowało to stratę 4 punktów. Amelia wzięła się mocniej do roboty, goniła do końca, próbowała, ale niestety nie udało się i uległa miejscowej rywalce 4 do 2. Później również Bułgarka przegrała walkę i też skończyła turniej. Na takiej imprezie walki toczone są systemem pucharowym, przegrana walka cię eliminuje, chyba że przeciwniczka wejdzie do finału, wtedy dostaje się szansę w repasażach i ewentualnie po wygranej walce, walkę o medal brązowy.

Amelia zakończyła również tym startem wiek kadetki i przechodzi już do juniorek, gdzie miejmy nadzieję zdobyte doświadczenie sprzed lat zaowocuje. Amelia w kadetkach zdobyła mnóstwo medali, w tym na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży (mistrzostwa Polski) srebrny 2017, złoto 2018 i brąz 2019. W 2018 była uczestniczką Mistrzostw Europy i Świata w zapasach kobiet, a w 2019 Mistrzostw Świata. Wielka kariera dopiero przed nią, trzymajmy kciuki, aby wytrwała jak najdłużej i spełniła marzenie, jakim zapewne jest uczestnictwo na Igrzyskach Olimpijskich.

Teraz bierzemy się mocno za pracę, wprowadzone zostaną nowe zasady trenowania dla Amelii i całego klubu Husaria Fight Team Kozielice i Warnice.


Zdobyte doświadczenie pokazuje, że nie jesteśmy gorsi od innych i nie trenujemy inaczej niż inne kraje. Główną przyczyną jest jeszcze zapewne myślenie młodego sportowca, dlatego podjęta współpraca z trenerem mentalnym od lutego 2019 ma porządnie zaowocować w przyszłości. Wyciągnięte wnioski przez trenera zapewne zostaną przełożone na kolejnych młodych zapaśników czy zapaśniczki, a zdolnych wojowników u nas nie brakuje, czy to w gminie Kozielice, Warnice oraz Przelewicach. Bierzemy się do roboty i mogę obiecać jedno, w przyszłości sięgniemy po medale mistrzostw Europy oraz Świata.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia