Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury i Adolfa

Obsługa techniczna
ALFA TV

II Puchar Polski kadetów i kadetek - Komorniki 5-7.04.2019r.

2019-04-15 15:02:07

W dniach 5-7.04.2019 w Komornikach pod Poznaniem obył się II rzut Pucharu Polski, który jednocześnie był druga kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w województwie świętokrzyskim.

Wśród kadetów walczyli Bartosz Ochroński i Oskar Nowakowski w 55 kg , Eryk Pacyna 65 kg, Kacper Krawczak 71 kg oraz Eryk Rzeszewski 80 kg, a kadetki reprezentowała tylko Amelia Kuraszewska 65 kg.

Kadeci, w których może się znaleźć tylko najlepsza 16-stka w kraju na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, rywalizacja jest bardzo mocna, wszystko zależy od dyspozycji dnia, kto jak jest przygotowany fizycznie i psychicznie oraz od samego szczęścia w losowaniu. Po bardzo ciężkich walkach w dwóch turniejach eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowali się tylko dwaj zawodnicy Bartosz Ochroński 55 kg, który na I PP był piąty, zaś na drugim uplasował się już na trzecim miejscu. Drugim szczęśliwcem, który uzyskał awans jest Kacper Krawczak w 71 kg, gdzie w I PP zajął trzynastą lokatę, a na drugim był jedenasty i łącznie dało mu to ostatnią lokatę wśród 16 zawodników, którzy dostali się na OOM.

Wśród kadetek bez apelacyjnie najlepsza była Amelia Kuraszewska, która wygrała pierwszy PP, a na drugim była druga, gdzie lekko odnowiła się kontuzja kostki i trener nie chcąc ryzykować większego problemu zdrowotnego wycofał Amelię z walki finałowej.Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia