Przejdź do strony z wysokim kontrastem
Wymagany jest Adobe Flash Player
Dziś jest: Czwartek 18 kwietnia 2019, imieniny: Bogusławy i Bogumiły

Obsługa techniczna
ALFA TV

Koło Gospodyń Wiejskich "HRABINA"

2019-04-09 07:36:09

30 marca 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie Koła Gospodyń Wiejskich „HRABINA” w Mielnie Pyrzyckim.

W uroczystym otwarciu udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Kozielice Pan Piotr Rybkowski, Dyrektor Wiejskiego Domu Kultury w Kozielicach Pan Marcin Sztuka, Proboszcz Parafii Kozielice ks. Władysław Kołtowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kozielicach Pani Beata Rejmer, Kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pani Justyna Łyjak, Dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pan Adam Lucjan Kalinowski, Pani Jolanta Zięcina – Pędziwiatr z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania WIR ze Stargardu Pani Marzena Obarzanek i Pan Zbigniew Gruszczyński. Licznie przybyli również Radni z Gminy Kozielice, Sołtys i Rada Sołecka z Mielna Pyrzyckiego, przedstawiciele Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielnie Pyrzyckim, lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy. Nie mogło również zabraknąć zaprzyjaźnionych KGW z sąsiednich wsi Trzeborza i Tetynia.

„Nasze koło jest dobrowolną, społeczną organizacją FAJNYCH KOBIET, które aktywnie będą działać na rzecz naszego środowiska wiejskiego, będziemy wspierać rozwój przedsiębiorczości kobiet, będziemy inicjować i prowadzić działania na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi, a także dbać o rozwój kulturalny mieszkańców. Bardzo chętnie będziemy również wspierać wszelkie działania nie tylko w naszej wsi, ale i w naszej gminie. My jesteśmy otwarte na wszelkie wasze propozycje i sugestie i oczywiście jesteśmy gotowe do działania” – takimi słowami przywitała wszystkich Przewodnicząca KGW Iwona Kiryczyńska.

            Nazwa koła ściśle jest związana z historią Mielna, a mianowicie z rodziną von Massow, która przed wojną była ostatnimi właścicielami Groß Möllen (Mielna) i mieszkającą wówczas SZARLOTĄ HRABIANKĄ VON BLUMENTHAL żoną Walentego von Massow (1752-1817).

Członkinie koła przygotowały dla zaproszonych gości słodki poczęstunek oraz wystawę starych fotografii ukazujące dawną wieś. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Zespoły Pieśni „Poranek” (Tetyń) i „Jarzębina” (Kozielice) umilały wszystkim czas pięknymi piosenkami.   Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia